Skip to content

Obozy konne Obóz jeździecki dla dzieci

Poznaj gwarną letnią plażę z innej perspektywy – z końskiego grzbietu!

Niezapomniana wakacyjna przygoda dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 10-18 lat.

Stajnia "Anka" stadnina koni koło Ustki

W naszej stadninie znajdują się 24 konie rasy śląskiej, szlachetnej półkrwi oraz odpowiednich dla dzieci koników polskich i kuców. Wszystkie konie od lat pracują w rekreacji, są spokojne i przyjazne.

Prowadzimy naukę jazdy konnej, treningi na padoku, organizujemy wyjazdy w teren oraz zajęcia z hipoterapii i przejażdżki ekskluzywną bryczką. Wielką popularnością cieszą się wyjazdy nad morze na czas wschodu lub zachodu słońca.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych instruktorów, w przyjaznej i wesołej atmosferze. Zarówno początkujący adepci jazdy konnej jak i doświadczeni entuzjaści tego wspaniałego sportu znajdą tu coś dla siebie.

Szkółka jeździecka

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w prowadzonych przez nas zajęciach z jazdy konnej w ramach tzw. Szkółki Jeździeckiej Stajni ANKA. Zajęcia te odbywają się zawsze w weekendy (dla gorliwych uczestników jest również możliwość korzystania z dodatkowych jazd w tygodniu) i prowadzone są przez doświadczonych instruktorów.

Dla początkujących uczestnictwo w Szkółce zaczyna się od lekcji jazdy konnej na lonży, gdzie instruktor wyjaśnia podstawy, uczy prawidłowego dosiadu i pomaga oswoić się z koniem. Następnie naukę kontynuuje się na padoku w czasie zajęć grupowych pod stałą kontrolą i obserwacją instruktora. Wytchnieniem od nauki i rozrywką dla szkółkowiczów są zawsze grupowe wyjazdy w teren – na łąki, do pobliskiego lasu i na plażę. Uczestnicy podzieleni są na grupy w zależności od stopnia zaawansowania.

Koszt miesięcznego uczestnictwa w Szkółce Jeździeckiej to 240zł.

Cena ta zawiera 5h jazdy konnej dla zaawansowanych lub 5 nauk jazdy na lonży dla początkujących.

Dla osób, którym 5h w miesiącu nie wystarcza, by nacieszyć się urokami tego wspaniałego sportu, proponujemy wykupienie dodatkowych jazd.

Oferta skierowana jest tylko do członków Szkółki Jeździeckiej i warunkiem jest regularne uczestnictwo w prowadzonych zajęciach. Karnet ważny jest jeden miesiąc – po upływie tego czasu niewykorzystane jazdy przepadają!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w prowadzonej u nas Szkółce – o szczegółowe informacje najlepiej uzyskać bezpośrednio od instruktora p. Wojtka pod nr +48 509-560-088.

Obozy jeździeckie

W naszym ośrodku organizowane są wakacyjne obozy jeździeckie dla dzieci, młodzieży i studentów. Drobiazgową organizacją obozów zajmuje się rodzinna firma TROTTER.

Oprócz jazdy konnej i aktywnego uczestnictwa w życiu naszej stajni firma TROTTER przygotowuje dla obozowiczów wiele atrakcji dodatkowych.

Bryczka do ślubu i nie tylko

Oferujemy wypożyczenie przepięknej bryczki na imprezy okolicznościowe. Dla Młodych Par jest to sposób na niezapomniany i romantyczny początek Nowej Drogi Życia. Wyjątkowe przeżycia i pełną wdzięku atmosferę uroczystości zapewni nasz elegancki powóz konny typu Victoria.

Pojazd jest wyposażony w wygodne, skórzane siedzenia oraz rozkładany dach na wypadek niesprzyjającej pogody.
Zapewniamy profesjonalną obsługę; wytwornie odziany, doświadczony powożący oraz spokojny rasowy koń mogą być dodatkowo odprowadzani orszakiem pięknie ustrojonych koni dosiadanych przez jeźdźców w galowych strojach. Posłuchajcie jak „Mendelssohnem stukają kopyta”, a ten wyjątkowy dzień będzie dla Was niezapomnianym i bajecznym wspomnieniem.

Ceny uzależnione są od rodzaju usługi i oczekiwań zamawiającego.
Zapraszamy do skontaktowania się celem ustalenia szczegółów.

 • Obsługa ślubu w Ustce (i okręgu 5km): 1500zł
 • Obsługa ślubu w obrębie 20 km od Ustki (Słupsk i okolice): 2500zł
 • Orszak konny: cena do uzgodnienia w zależności od ilości koni
 • Inne imprezy okolicznościowe: cena do uzgodnienia

Kuligi prawdziwy staropolski kulig

Jak co roku nasza stajnia korzystając z zimowej aury i obfitości śniegu organizuje kuligi. Serdecznie zapraszamy na szalony slalom po białych mroźnych drogach. Jak na ośrodek jeździecki przystało nie oszukujemy podczepiając sanki do ciągnika. U nas weźmiesz udział w prawdziwym staropolskim kuligu – sanki ciągnięte są przez parę zgrabnych zaprzęgowych koni. Nasze konie, parskając z zadowolenia, ochoczo biegają po zaśnieżonych polach, a po pracy z zadowoleniem przyjmują poklepywania i głaskania uczestników kuligu. Na konie po kuligu czeka ciepła derka i porcja owsa, a dla amatorów śnieżnych slalomów ciepła herbata i ognisko, na którym pieczemy kiełbaski.

Cennik:

 • Dzieci 20 zł/ osoba
 • Dorośli 30 zł/ osoba
 • Dodatkowe atrakcje tj. pochodnie, bigos, grochówka, grzane wino – cena do uzgodnienia

Cena zawiera: kulig, ognisko, kiełbaski, chleb, ketchup, musztarda, słodka herbata.

Układanie koni profesjonalny trening i rozwiązywanie problemów

Szkolenie i trening koni zaprzęgowych, przyuczanie do pracy w pojedynkę i układanie par zaprzęgowych.

Zajmujemy się profesjonalnym treningiem koni zaprzęgowych i układaniem koni do pracy w zaprzęgu w pojedynkę jak i w parze. Przyuczamy zarówno konie zupełnie surowe (nauka od podstaw) jak i naprawiamy błędy koni już doświadczonych. Do treningu przyjmujemy konie w trzecim roku pastwiskowym (mocne konie z domieszką zimnokrwistych lub ras prymitywnym możemy przyjąć już jako dwulatki ze względu na rozwiniętą muskulaturę i budowę klatek piersiowych). Praca rozpoczyna się od ćwiczeń na podwójnej lonży, poprzez oswajanie się z ciężarem przy ciągnięciu opony i dwukołowej sulki aż po trening w myśliwskim breku na polach, łąkach i leśnych duktach. Kolejnym etapem jest oswajanie konia z ruchem ulicznym. Powożenie i trening konia zaprzęgowego to wielkie hobby i „konik” p. Kuby. Do każdego konia podchodzi on bardzo indywidualnie, dostosowując przebieg szkolenia do charakteru i możliwości konia. Zazwyczaj ułożenie surowego konia do pracy w pojedynkę trwa około 4 tygodni. Opuszczając nasz ośrodek koń poprawnie i chętnie wykonuje polecenia powożącego, bez problemu daje się zaprzęgać, jest oswojony z ciężarem i hałasem ciągniętej bryczki, nie boi się ewentualnych terenowych przeszkód (kałuże, zmiana nawierzchni). Nasze konie pracują przy obsługach ślubów, kuligów, imprez okolicznościowych. Chodzą w parach i w pojedynkę, pracują w ruchu ulicznym, często natężonym – ronda, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, cztery pasy ruchu itp. Przyuczymy do takiej pracy każdego zdrowego konia.

Układanie surowych koni do pracy pod siodłem.

Układamy i podjeżdżamy wstępnie konie młode i surowe. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, zawsze sami układaliśmy końską młodzież własnej hodowli i wszystkie nasze konie pracują grzecznie i spokojnie w rekreacji. Uczymy zawsze bez pośpiechu, bezstresowo, starając się opierać na zaufaniu konia do jeźdźca. Pracę rozpoczyna się od oswajania konia z rzędem – ogłowiem i wędzidłem, oraz siodłem. Możemy ułożyć surowego konia do etapu, w którym przyjmie siodło i jeźdźca pozostawiając właścicielowi dalszy trening (praca na pomocach jeździeckich) lub ułożyć konia od podstaw do zakładu treningowego (trening ujeżdzeniowy i skokowy).

Profesjonalny trening ujeżdżeniowy i skokowy, przygotowywanie koni do zakładu treningowego.

Przyjmujemy konie do profesjonalnego treningu ujeżdżeniowego i skokowego. Przygotowujemy konie do Zakładu Treningowego. Możemy pracować z zupełnie surowym koniem i przygotować go do kwalifikacji do zakładu treningowego. Obejmuje to zarówno pracę w ręku (prezentacja ruchu w stepie i kłusie), luzem (skoki w korytarzu) oraz pod siodłem – stęp roboczy, trzy rodzaje kłusa, zagalopowanie z prawej i z lewej nogi, wolty i figury na ujeżdżalni. Oprócz programu do kwalifikacji możemy pracować nad zaawansowanym ujeżdżeniem – chody boczne, lotne zmiany nogi, podstawowe figury. W zależności od przeznaczenia konia i jego warunków podejmujemy się również treningu skokowego. Zaczynając od pracy na lonży i skoków luzem poprzez trening pod siodłem uczymy konia prawidłowego reagowania na pomoce, doskonalimy technikę skoku i poprawność.

Rozwiązywanie problemów, eliminacja narowów, praca z trudnymi końmi.

Jeśli masz problem z koniem i nie potrafisz dać sobie sam rady – zapraszamy do nas! Wieloletnie doświadczenie w pracy z tymi zwierzętami pomogło nam zdobyć wiedze na temat ich zachowań i motywów. Rozwiązywaliśmy już wiele problemów, eliminowaliśmy narowy i złe nawyki naszych koni, wielokrotnie służyliśmy rada przy pracy z trudnymi końmi. Najczęściej spotykane problemy z końmi to: odmowa podawania nóg, kręcenie się podczas siodłania, nieposłuszeństwo przy prowadzeniu w ręku, brykanie pod siodłem, kopanie i gryzienie, ponoszenie, stawanie dęba, problemy z zakładaniem ogłowia (wrażliwe uszy), uciekanie przed wędzidłem (koń przeganaszowany – łeb przy klatce piersiowej, ucieczka nad wędzidło – koń rzuca łbem do góry, ucieczka na wędzidło – koń „zawiesza się” na wędzidle), odmowa wchodzenia do bukmanki. Nie jesteśmy w stanie wyleczyć konia z nałogów (tkanie, łykawość), ale z narowami dajemy sobie radę. Zachęcamy do skonsultowania z nami problemu telefonicznie lub mailowo i uzgodnienie możliwych przyczyn problemu. Konie to nasza pasja i pracę z nimi opieramy głównie na zaufaniu i zrozumieniu ich potrzeb i motywów. Słuchamy naszych koni i nie ignorujemy żadnych sygnałów, jakie nam przekazują. A problemy, które pojawiają się u koni to po prostu ich sposób na zamanifestowanie czegoś, próba przekazania człowiekowi, że coś robi źle. My po prostu uważnie słuchamy.

Cennik nauka jazdy konnej

 • Nauka jazdy: 50zł/30min
 • Przejażdżka na kucyku dla dzieci / oprowadzanka: 20zł
 • Jazda indywidualna na padoku z instruktorem: 80zł/60min
 • Wyjazd w teren: 100zł/1,5h
 • Wyjazd w teren na plażę: 200 zł/2h
 • Wyjazd w teren na plażę dla osoby niejeżdżącej z asekuracją z ziemi: 200zł/ok.2h
 • Bryczka 6-7 osób: 240 zł/h
 • Karnet szkółkowy (jazda do wykorzystania w ciągu 30 dni): 240zł/5 jazd

Kontakt do instruktora: Wojciech Lipczyński +48 509 560 088

Bryczka: Jakub Lipczyński +48 600 200 117