O nas

Firma TROTTER zrodziła się z pasji i zamiłowań jej założycieli. Sport i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, nowe wyzwania i miłość do zwierząt, a w szczególności koni zaowocowały projektem TROTTER. Firma organizuje aktywny wypoczynek w przepięknie położonej nadmorskiej Ustce. Dla uczestników przygotowaliśmy pokoje z łazienkami w stylowym gospodarstwie agroturystycznym. Nasi goście docenią przede wszystkim ciszę i spokój malowniczych łąk i lasów otaczających nasz ośrodek, domową i przyjazną atmosferę oraz wszelkie atrakcje, które turystom proponuje miasto Ustka.

Dysponujemy stadniną prawie 30 koni, posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji turystyki konnej. Na potrzeby uczestników naszych imprez posiadamy pełną bazę własnego sprzętu (paintball, strzelnica, bryczki, sanie etc.) oraz doświadczonych profesjonalnych instruktorów. Przyjedź i poczuj jak zaraźliwa jest nasza pasja!

W sezonie wakacyjnym zapraszamy dzieci i młodzież na obozy jeździeckie. Największą atrakcją dla obozowiczów są oczywiście konne wyjazdy na plażę. Oprócz spacerów na końskim grzbiecie brzegiem morza naszym obozowiczom zapewniamy stały kontakt z końmi i możliwość obcowania z nimi bez ograniczeń. Uczymy zasad bezpieczeństwa w kontakcie z koniem, podstawowej opieki nad nim, prawidłowego siodłania, oporządzania, pielęgnacji. Dodatkowe zajęcia teoretyczne dla dzieci i młodzieży prowadzi autorka bloga www.czubajka.pl. Na naszych obozach panuje rodzinna, serdeczna i wesoła atmosfera. Grono powracających od lat klientów upewnia nas, że obozy TROTTER nie zawodzą oczekiwań! O atrakcjach, które oferujemy w ramach turnusu na naszym obozu można poczytać tutaj.

Dla dorosłych przygotowaliśmy równie atrakcyjną ofertę. Zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa bez względu na wiek do naszej stajni, gdzie w przyjaznej atmosferze można szlifować swe umiejętności – bez stresu, za to z podwójną dawką humoru i w przyjacielskim klimacie. Zapraszamy na konne wycieczki po usteckiej plaży i wieczorne dzielenie się wrażeniami przy ognisku. Z takich spotkań rodzą się przyjaźnie na wiele, wiele lat!

Z końmi związane są również inne punkty oferty firmy TROTTER. Oprócz jazd wierzchem proponujemy również wycieczki bryczką. Posiadamy kilka koni zaprzęgowych, w tym również parę złotych haflingerów. Dysponujemy czterema bryczkami: dwa myśliwskie breki do przejażdżek po lesie i mieście Ustka dla grup 8-10 osobowych, jedną maratonówką do treningów i jazd terenowych oraz piękną dorożką typu Victoria, którą wozimy Pary Młode do Ślubu lub obsługujemy inne, podniosłe uroczystości. Nasze bryczki wożą turystów na zlecenie hoteli i domów wczasowych miasta Ustki. Z takich wycieczek największą frajdę mają dzieci, zachwycone kontaktem z koniem.

Gdy zima dopisze i śnieg spadnie w naszej nadmorskiej miejscowości organizujemy dla chętnych kuligi z zaprzęgiem konnym. Zazwyczaj z takiej oferty korzystają szkoły i przedszkola oraz zorganizowane grupy np. pracowników czy przyjaciół. Wielkim powodzeniem cieszą się takie spotkania wśród rodzin z dziećmi – najpierw śnieżne szaleństwo z rodzicami na sankach, potem wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Istnieje również możliwość przygotowania takiej sanny po zmierzchu – kulig po zaśnieżonych lasach z pochodniami w rękach pompuje taką dawkę endorfin, że dobrego humoru starcza nam później na ciemne, depresyjne zimowe wieczory.

Chcemy dzielić się naszą jeździecką wiedzą, którą zdobywamy już od ponad 20 lat. Chętnie pomagamy w rozwiązywaniu problemów, jakie może napotkać na swej drodze właściciel koni. Oferujemy odczulanie koni, pracę nad złymi nawykami i nałogami, pomoc w likwidowaniu kłopotów, które potrafią sprawiać niesforne, źle prowadzone konie. Podejmujemy się również układania młodych koni do pracy pod siodłem – od surowego do akceptującego jeźdźca i gotowego na dalszą naukę rumaka. Możemy także zająć się zaawanasowanym szkoleniem konia – nauką reagowania na pomoce, pracą ujeżdżeniowo-skokową.

Oprócz układania surowych koni do pracy wierzchowej zajmujemy się także przyuczaniem koni do pracy w zaprzęgu. Możemy nauczyć pracy w bryczce konia-singla lub złożyć zaprzęgową parę. Taki trening obejmuje cały zakres umiejętności – konie po naszym treningu bez problemów i grzecznie dają się oprzęgać, chętnie i posłusznie reagują na komendy powożącego, nie boją się spotykanych przeszkód terenowych (kałuże, zmiana nawierzchni, rowerzyści, psy itp.), pracują w ruchu ulicznym, są zwrotne i trenowane w skrętach na slalomach. Dodatkowo rozwijamy je pracując z nimi pod siodłem, co pozwala zachować ich delikatność w reagowaniu na pomoce.

Choć większość punktów naszej oferty jest nierozłącznie związana z naszą jeździecką pasją to znajdzie się tu też coś dla osób niezainteresowanych hippiką. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy u nas pole paintballowe. Zapraszamy grupy 10 osobowe do zabawy! Z naszych usług korzystają kolonie letnie, obozy oraz zorganizowane grupy przyjaciół, dla których taka rozrywka na świeżym powietrzu to idealny zastrzyk adrenaliny i pozytywnego nastroju!

Galeria