Skip to content

Oferta obozów konnych Obozy jeździeckie dla dzieci

Poznaj gwarną letnią plażę z innej perspektywy – z końskiego grzbietu!

Niezapomniana wakacyjna przygoda dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 10-18 lat.

Obozy konne dla dzieci stadnina koni koło Ustki

Poznaj gwarną letnią plażę z innej perspektywy – z końskiego grzbietu! Niezapomniana wakacyjna przygoda dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 10-18 lat. Uczestnicy obozu poznają nie tylko tajniki profesjonalnej jazdy konnej; będą również na co dzień obcować z końmi i uczyć się wszystkiego, co tych zwierząt dotyczy – w programie m.in.  rozmowy na temat hodowli i wychowania naszych źrebiąt, zajęcia z zakresu kompleksowej opieki nad koniem od porannego karmienia do wieczornego odpoczynku. Uczymy nie tylko profesjonalnej jazdy konnej, ale i zrozumienia konia i jego potrzeb, bo przecież „jazda w harmonii z koniem jest sztuką”. U nas dowiesz się jak osiągnąć w tej sztuce mistrzostwo. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów.

Uczestnikom obozu jeździeckiego zapewniamy:

  • Zakwaterowanie na terenie Ośrodka Jeździeckiego „ANKA” w pokojach 3, 4, 5-cio osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. W rzadkich przypadkach, gdy pojawia się problem z zakwaterowaniem robimy roszady i przerzucamy łóżka do większych pokoi. W takim przypadku może się zdarzyć, że pokój zrobi się 6-cio lub nawet więcej osobowy. Takie zmiany zdarzają się, gdy obozowicze dobierają się w większe grupy znajomych, którzy chcą koniecznie być razem w jednym pokoju lub gdy my, jako organizatorzy mamy problem z zakwaterowaniem zgodnie z wiekiem i charakterem uczestników. W pokojach kwaterujemy wiekowo tzn. dobieramy grupy rówieśnicze. Nie łączymy dzieci 10,11-letnich z nastolatkami 15-16 i więcej lat. Wszelkie niedogodności charakterologiczne mieszkańców jednego pokoju w miarę potrzeb i możliwości również rozwiązujemy roszadami.
  • Pełne wyżywienie – 4 smaczne, domowe posiłki (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolacja)
  • 1,5 do 2h jazdy konnej dziennie czyli czasu, który obozowicze spędzają w siodle na grzbiecie konia. Oprócz samej jazdy uczestnicy obozów mają kontakt z końmi praktycznie przez cały dzień – czyszczenie, opieka, pomoc przy oprzątaniu i karmieniu, sprowadzanie koni z pastwiska, wyprowadzanie końskiej młodzieży i emerytów na wybieg, siodłanie i przygotowywanie koni na jazdy. Osoby zaczynające swoją przygodę z jazdą konną mają lekcje na lonży (dziennie 2 lekcje po 30min, a dla tych którzy będą mieć siłę na kolejną intensywną lekcję i nie boją się zakwasów robimy w miarę możliwości czasowych trzecią lekcją w ciągu dnia).
  • Ciekawe zajęcia teoretyczne, wykłady połączone z pokazami, bloki tematyczne związane z wiedzą na temat koni, ich hodowli i opieki nad nimi. Dyskusje, gry i zabawy, quizy i konkursy z wiedzy hippicznej
  • Szkolenie BHP w kontakcie z koniem
  • Opieka wykwalifikowanych wychowawców kolonijnych
  • Zajęcia hippiczne i jazdy prowadzone przez doświadczonych instruktorów jazdy konnej
  • Plażowanie i kąpiele morskie pod okiem ratowników WOPR
  • Wycieczki bryczkami po Parku Krajobrazowym (mamy dwie wygodne wagonetki)
  • rejs szybką łodzią motorową lub wizyta w parku linowym lub rejs statkiem wycieczkowym po Bałtyku
  • Zwiedzanie wieży widokowej w Orzechowie
  • Gry terenowe i zabawy integracyjne (tradycyjnie już urządzamy nocne podchody)
  • Teoretyczne przygotowanie do egzaminów PZJ na odznakę jeździecką (dla chętnych)
  • Ubezpieczenie NNW
  • Wyjazdy konno na plażę!
  • Rodzinna, ciepła atmosfera
  • Stały kontakt ze zwierzętami – oprócz koni mieszkają z nami oczywiście cztery koty, których nie może w stajni zabraknąć, buldożek francuski Floomie, 4 pomeraniany – Muszka, Karuś, Lili i Żelka oraz wielka przyjaciółka wszystkich obozowiczów- kundelek Morka.  Wszystkie nasze czworonogi są łagodne, wychowywane w kontakcie z dziećmi, oczywiście zaszczepione, zdrowe i zadbane. Jako wielkie pieszczochy uwielbiają wszystkich obozowiczów i często pakują się do ich pokoi.

Program obozu konnego podział na grupy

Uczestnicy obozu jeździeckiego zostaną podzieleni na grupy w zależności od stopnia zaawansowania ich umiejętności jeździeckich.

PODZIAŁ NA GRUPY – STOPNIE ZAAWANSOWANIA

Korzystając z poniższych wskazówek łatwo określisz, w której grupie będziesz czuć się najlepiej:

GRUPA POCZATKUJĄCA

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś kontaktu z koniem, nigdy nie siedziałeś na końskim grzbiecie – z pewnością należysz do tej grupy. Ale zaliczamy tu również wszystkie osoby, które na koniu jeździły sporadycznie, odbyły kilka lekcji na lonży, lub miały dłuższą, wielomiesięczną przerwę. Do tej grupy przydzielamy wszystkich, którzy nie potrafią anglezować (rytmiczne przysiady wykonywane w kłusie) lub anglezowanie przychodzi im z trudem. Jeśli nie anglezujesz swobodnie i tracisz równowagę w kłusie to zapisz się do tej grupy. Bardzo szybko opanujesz podstawy jazdy w kłusie na lekcjach na lonży.

GRUPA ŚREDNIOZAAWANSOWANA

Do tej grupy zaliczamy wszystkich, którzy nie maja problemów z jazdą kłusem. Jeżeli swobodnie utrzymujesz równowagę w kłusie, jeździsz bez lonży w zastępie i samodzielnie możesz śmiało zapisać sie do tej grupy. Instruktor na zajęciach sprawdzi, w jakim stopniu panujesz nad koniem i umiesz go prowadzić. Jeżeli rozpocząłeś naukę galopu i masz za sobą pierwsze zagalopowania również potraktujemy Cię jako średniozaawansowanego. Jeśli galopu jeszcze nie próbowałeś – sprawdzimy na ile jesteś gotowy i rozpoczniemy bezpieczną naukę zagalopowań pod opieką instruktora.

GRUPA ZAAWANSOWANA

Do tej grupy zaliczamy wszystkich, którzy swobodnie galopują, potrafią utrzymać równowagę na końskim grzbiecie w galopie na woltach czy przy niewysokich skokach. Dla tej grupy przewidujemy zajęcia z elementami ujeżdżenia, doskonalenie dosiadu i profesjonalnego korzystania z pomocy jeździeckich. Należysz to tej grupy, jeśli galop nie sprawia Ci żadnych trudności i chcesz rozwijać swoje jeździeckie umiejętności na wyższym poziomie.

Program obozu dla wszystkich grup:

  1. Szkolenie BHP w kontakcie z koniem:
    Uczestnicy zapoznają się z regulaminem stajni, poznają zasady bezpiecznego zachowania sie przy koniu, pielęgnacji i obsługi (wejście do boksu, czyszczenie, wiązanie, prowadzenie w ręku, podnoszenie nóg).
  2. Ogólne wiadomości o koniu:
    Zapoznanie się z pochodzeniem konia, rasami i typami użytkowymi. Ogólne informacje o budowie konia, rodzajach umaszczenia i odmian. Obozowicze poznają cechy zachowania koni, jego upodobania i „mowę ciała” oraz narowy i nałogi.
  3. Rząd jeździecki:
    Przygotowanie konia do jazdy, siodłanie i dopasowywanie sprzętu, pielęgnacja sprzętu jeździeckiego.
  4. Jazda konna:
    Dla początkujących indywidualna nauka jazdy konnej na lonży, ćwiczenia gimnastyczne na koniu rozluźniające i poprawiające dosiad jeździecki.
    W kolejnych etapach jazda konna w zastępie na padoku, ćwiczenia i podstawowe figury na ujeżdżalni tj. wolty, wężyki, cavaletti, elementy ujeżdżenia (chody w różnych stopniach zebrania, zagalopowania z odpowiedniej nogi, cofanie się itd.).
    Grupowe wyjazdy w teren. Ćwiczenia praktyczne w różnych rodzajach terenu – leśne dukty, rozległe łąki i wąskie ścieżki, pagórki i drobne przeszkody naturalne, plaża nadmorska. Relaks i wypoczynek po intensywnej nauce na ujeżdżalni.
  5. Uczestnictwo w codziennym życiu stajni:
    Opieka nad końmi, pomoc w obowiązkach stajennych, przyprowadzanie koni z pastwiska, konserwacja sprzętu.
  6. Atrakcje dodatkowe:
    Plażowanie i kąpiele morskie, wycieczki piesze i przejazdy bryczką po Parku Krajobrazowym, zwiedzanie wieży widokowej w Orzechowie, rejs statkiem wycieczkowym po Bałtyku lub zabawa w profesjonalnym parku linowym lub rejs szybką łodzią motorowa, zawody i gry integracyjne, pogadanki na tematy końskie prowadzone przez blogerkę www.czubajka.pl i felietonistkę magazynu ”Konie i rumaki” Annę Lipczyńską.
INFORMACJE DLA RODZICÓW
  • Cena nie zawiera kosztów transportu.
  • Z dzieckiem można kontaktować się w każdej chwili  +48 600200117.
  • Wskazane jest zaszczepienie dziecka przeciwko tężcowi.
  • Wszelkie zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów jazdy konnej. Kąpiele i plażowanie odbywa się pod opieką ratowników WOPR. Dzieci znajdują się pod opieką opiekunów przez 24h/dobę. Bezpieczeństwo Państwa dzieci jest dla nas najważniejsze.
  • Wszyscy uczestnicy obozu są ubezpieczeni grupowo OC i NNW.
  • Pieniądze oraz wartościowe przedmioty dziecko może zdeponować u Opiekuna grupy.
  • Przyzwyczajeni jesteśmy, że dzieci mogą zwracać się z pewnymi sprawami do Rodziców, nie informując o tym Opiekuna. Jest to zupełnie naturalne, ale będziemy wdzięczni za przekazanie nam niezbędnych informacji o samopoczuciu Dziecka. Zdarza się, że młodsze Dzieci tęsknią za domem – możemy otoczyć je dodatkową opieką i troską, jeżeli zgłoście nam Państwo taki problem. Kontakt Rodziców z Organizatorem ułatwia nam zapewnienie Waszym dzieciom wspaniałych wakacji.
  • Za szkody materialne wyrządzone przez Dzieci odpowiadają finansowo Rodzice.

Obozowa codzienność jak wygląda dzień na obozie konnym?

Przeciętny dzień na obozie jeździeckim Trotter.

Dni na obozie jeździeckim TROTTER mijają bardzo szybko… Za szybko. A każdy dzień jest inny. Zazwyczaj pobudka jest około godziny 800, śniadanie podawane jest o 900. W dniach wyjazdu konno na plażę pobudka jest dużo wcześniejsza – zazwyczaj o godz. 6.00 należy zacząć siodłanie, by wrócić z terenu na późniejsze śniadanie. Wiadomo, jakie zdanie na temat spóźnień na posiłki mają pracownice  z kuchni… Konie zazwyczaj również nie są zachwycone i na widok wchodzących z siodłami do boksów obozowiczów wymownie pukają się kopytami w czoła. Co za pomysł, by wybierać się na wycieczkę w czasie, gdy pan Mirek właśnie włącza gniotownik do owsa i zaraz poda śniadanko…

 

Po śniadaniu grupa obozowiczów, która nie była rano w terenie szykuje konie do swojej jazdy. Zazwyczaj pozostali ochoczo pomagają w przygotowaniach, co czas tych przygotowań mocno wydłuża. Obozowicze czyszczą konie, plotkują o koniach i ich zaletach, dzielą się wrażeniami z jazd na tym czy innym wierzchowcu. Po osiodłaniu koni grupa rozpoczyna jazdę – zajęcia na padoku lub wyjazd w teren w zależności od grupowego głosowania i decyzji ustalonej wspólnie w pokojach. W tym czasie grupa, która zostaje w stajni celebruje swój tzw. czas wolny, który wychowawcy organizują im tak, by zamiast wolny był zajęty. Zazwyczaj jest to wyjście na miasto, spacer nadmorską promenadą, gdzie można kupić pamiątki znad morza, napchać się lodami i goframi z bita śmietaną, a nawet zjeść góralskiego oscypka przy bałtyckim nabrzeżu (serio!). Obozowicze lubią również wyprawy do parku linowego lub na szybką łódź motorową, czy po prostu plażowanie i kąpiele morskie. Obiad jest ok. 1400. Potem chwila odpoczynku i czas na przetrawienie specjałów Pani Kucharki. Po obiedzie zajęcia w stajni – opieka nad końmi, sprzątanie, czyszczenie koni,  lonża dla początkujących, zajęcia teoretyczne z zakresu pielęgnacji koni i wykłady z teorii jazdy konnej. Zamiast przerabiania i omawiania pytań z zakresu egzaminów na odznaki PZJ, obozowiczów przeważnie bardziej interesują opowieści o naszych podopiecznych i anegdotki z życia naszej stajni. Przy okazji jest zawsze mnóstwo śmiechu i dzielenia się swoim doświadczeniem z obcowania z końmi. Po poobiednich jazdach organizujemy wycieczki bryczką do wieży widokowej, Parku Krajobrazowego, na Orzechowską Wydmę lub zostajemy w ośrodku i urządzamy turnieje różne zabawy integracyjne. Powodzeniem cieszą się również popołudniowe rejsy szybką motorówką typu RIB i wypady na nadmorską promenadę. Po powrocie lekki podwieczorek i już szykujemy konie na wieczorny teren dla grupy, która nie jeździła do południa. Wyjazd w teren na plażę i znów stres, by nie spóźnić się na kolację o 1900. Czasami dajemy dziewczyną z kuchni wolny wieczór i kolację urządzamy w formie ogniska – pieczone kiełbaski z chlebem, herbata i strawa duchowa w postaci rozmów i dzielenia się wrażeniami z minionego dnia . A po kolacji gry lub zabawy terenowe (np. zabawa w podchody w lesie, randka w ciemno) lub wieczorna eskapada na plażę i powrót przed północą. Ostatniego dnia obozu organizujemy chrzest jeździecki. Zabawa przy ognisku trwa do późnej nocy.

 

Z doświadczenia wiemy, że obozowicze najchętniej spędzają czas przy koniach – pomagając w pracach stajennych, czyszcząc konie i zajmując się salonem piękności dla naszych koniowatych – plecenie grzyw w koreczki i szachownice, zaplatanie warkoczy na końskich ogonach, kąpanie koni w słoneczną pogodę . Często zajęcia w stajni i chęć pomocy w siodłaniu i przygotowywaniu koni na jazdy wygrywa nawet z propozycjami plażowania. Staramy się dawać obozowiczom jak najwięcej okazji do spędzania czasu przy końskich bokach i wtulania się w ich aksamitne chrapy, ale czasem trzeba zdecydowanie wyciągnąć miłośników hippiki ze stajni i zabrać na wycieczkę do miasta choćby po to, by zmęczone sezonem konie odpoczęły i złapały trochę oddechu skubiąc trawę na pastwisku bez wiszących im u szyi zakochanych obozowiczek. Uczestnicy naszych obozów mają przecież możliwość obcowania z końmi niemal przez cały dzień – zakwaterowani w domkach nawet w nocy słyszą kręcące się po boksach konie w przylegającej stajni, a rano budzi ich rżenie koni. I choć każdy dzień na obozie jeździeckim jest inny, to przecież podobny do poprzedniego, a za rutyną obozowej codzienności tęsknią wszyscy, którzy wracają do domów po wakacjach spędzonych z nami w Ustce.

Rezerwacje dostępne terminy

Turnus 0

21.06.2025

28.06.2025

2199 zł

Turnus 1

28.06.2025

05.07.2025

2 399 zł

Turnus 2

05.07.2025

12.07.2025

2 399 zł

Turnus 3

12.07.2025

19.07.2025

2399 zł

Turnus 4

19.07.2025

26.07.2025

2 399 zł

Turnus 5

26.07.2025

02.08.2025

2 399 zł

Turnus 6

02.08.2025

09.08.2025

2 399 zł

Turnus 7

09.08.2025

16.08.2025

2 399 zł

Turnus 8

16.08.2025

23.08.2025

2 399 zł

Turnus 9

23.08.2025

30.08.2025

2 399 zł

Uwaga! Jeżeli chcesz przyjechać na 2 tygodnie zarezerwuj dwa turnusy, a otrzymasz 150 zł rabatu za każdy turnus.

Ostatnie – oznacza 4 lub mniej wolnych miejsc

RABATY

Stały klient 5%

Rodzeństwo – 50 zł za dziecko dot. turnusów 14 dniowych ;

Rabat naliczany jest w przypadku dokonania rezerwacji i wpłaty zaliczki w terminie 4 dni.  W przypadku niewpłacenia zaliczki w terminie i/lub wpisania się ponownie na ten sam termin, rabat nie będzie udzielany.

UWAGA !

Nasze obozy jeździeckie spełniają wszelkie kryteria dofinansowania w Państwa zakładach pracy. Na życzenie wystawiamy dowolne zaświadczenia.

Prowadzimy działalność w oparciu o Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 6 października 2011 r. i jesteśmy wpisani do CENTRALNEJ EWIDENCJI ORGANIZATORÓW TURYSTYKI i POŚREDNIKÓW TURYSTYCZNYCH. Daje to gwarancję, że zaliczki i wpłaty pobierane przez nas, są  legalne oraz zabezpieczone Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwa Kuratorium Oświaty w Gdańsku delegatura w Słupsku.

WARUNKI REZERWACJI

Rezerwację mogą dokonać TYLKO osoby pełnoletnie.

W obozie mogą uczestniczyć dzieci od lat 10. W przypadku młodszych dzieci bardzo prosimy o kontakt telefoniczny.

Aby zarezerwować miejsce na obozie jeździeckim należy przejść do formularza rejestracyjnego (REZERWUJ) .  Po zarejestrowaniu się na stronie otrzymacie Państwo maila z umową. W przypadku nieotrzymania maila proszę o sprawdzenie skrzynki spam lub kontakt telefoniczny

Ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w ciągu 4 dni od zarejestrowania się na stronie na konto firmy TROTTER oraz zapoznanie się z umową.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy mailowo bądź telefonicznie pod nr telefonów: +48 600 200 117 lub +48 608 112 113.